Z Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

Z Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube.

Lékaři, sestřičky, hasiči, policisté i pracovníci v sociálních službách – ti všichni si zaslouží naše poděkování za svou obětavou práci, která je v současné nelehké době o to důležitější a potřebnější. Jako projev díků a vděčnosti všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, pořádá statutární město Olomouc společně s Arcibiskupstvím olomouckým ve čtvrtek 21. ledna speciální koncert souboru Camerata Classica. Sledovat ho můžete samozřejmě pouze on-line.

Na streamovaném „Tříkrálovém koncertě pro Hrdiny z první linie“ zazní skladby z autorské dílny Johanna Sebastiana Bacha, W.A. Mozarta, Henryho Purcella, Jiřího Antonína Bendy či Antonia Vivaldiho v podání souboru Camerata Classica a sopranistky Markéty Israel –Večeřové.

Ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18:00 hodin se můžete k jeho sledování připojit na tomto profilu Youtube.

Hrdinům z první linie v rámci koncertu poděkují také Mons. Antonín Basler, pomocný biskup olomoucký, náměstkyně primátora Markéta Záleská, ředitel Fakultní nemocnice v Olomouci Roman Havlík, ředitel Vojenské nemocnice Martin Svoboda a ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt.

Na programu:
J.S.Bach: Air
J. Pachelbel: Kánon
W.A.Mozart: Malá noční hudba 1. věta
H.Purcell: Abdelazer výběr
W.A.Mozart: Ave verum corpus ( úprava pro smyčcové kvarteto )
Jiří Antonín Benda: "Vo solcando un mar crudele" ze sbírky italských árií
Antonio Vivaldi: "In furore iustissimae irae", árie ze stejnojmenné kantáty, RV 626

Účinkují:
Camerata Classica
Vít Mužík: housle
Vladislav Kvapil: housle
Gabriel Pavlík: viola
Marián Pavlík: violoncello
Marek Čermák j.h.: cemballo
Markéta Israel -Večeřová: soprán

Koncertem provází: Vladimír Hrabal

koncerthrdinove