Prodej palivového dřeva

POZOR: další objednávky již kapacitně nejsme schopni vykrýt v letošním roce,
kontaktujte nás pouze pokud Vám stačí dodávka v roce 2023.
V případě zájmu o palivové dřevo kontaktujte prosím našeho pracovníka:
Tomáš Hampl, tel. 736 509 434, email: technicky.usek@charitazabreh.cz

Nabízíme na prodej palivové dřevo do kotle, kamen i do krbu. Pokud přemýšlíte, jak se dřevem (nejen) na zimu zazásobit, jste na správné adrese!
Dřevo pochází výhradně z těžby, probírky a pěstebních zásahů v našem vlastním příměstském lese v lokalitě mezi Zábřehem a Jestřebím. Dřevo pro Vás připravují lidé, kteří dlouhodobě nemohli nalézt práci, jsou v sociální tísni a nebo je pro ně práce žádoucí terapií - lidé bez domova, lidé se závislostmi, odsouzení k alternativním trestům obecně prospěšných prací.

Nákupem dřeva právě u nás:
- šetříte své náklady, protože naše ceny jsou opravdu levnější než u konkurence
- podporujete samopodnikání naší nestátní neziskové organizace
- pomáháte lidem, kteří jsou na okraji společnosti, žijí v nouzi - práce a možnost patřit do pracovního kolektivu je pro ně výborným terapeutickým programem, který nám pomáháte udržet a realizovat - děkujeme!

Palivové dřevo je dodáváno jen přímo, konečným spotřebitelům. Dodáváme jej buď tak, jak je vytěženo z lesa vcelku (2m,4m) nebo pro ty více zaměstnané, případně bez vlastního vybavení, již zpracované a naštípané na polínka různých délek. Máme vlastní zpracovnu (tzv. štípárnu), kde připravujeme různý sortiment, polena a skolky následně necháme během skladování pod střechou proschnout tak, aby se jimi dalo už přímo topit.

Aktuálně máme k dispozici a můžeme Vám nabídnout:

způsob zpracování
druh dřeva
délky
cena Kč vč. DPH 15%
doprava Kč vč. 21% DPH *
štípaná polena jehličnaté měkké - smrk, borovice, modřín 28, 33 cm + domluva (45cm) 1.450 Kč / prmr = prost.metr rovnaný vlastní nebo 20 Kč/km dodávka +vozík s min. platbou 200 Kč; kontejner EkoServis 400 Kč za přistavení a 33 Kč/km
celé kmeny/ větve (aktuálně nedostupné)
jehličnaté měkké dřeviny 2m / 4m / celé délky 600 Kč/ prm = prost.metr vlastní nebo 150 Kč/prm do vzdálenosti 10 km
celé kmeny/ větve (aktuálně nedostupné)
listnaté tvrdé dřeviny 2m / 4m / celé délky 800 Kč/ prm = prost.metr vlastní nebo 150 Kč/prm do vzdálenosti 10 km

Dopravu je možné zvolit vlastní nebo ji můžeme zajistit našimi přepravci, výše uvedená cena * je orientační a dle místa závozu a objemu objednávky Vám ji rádi přepočteme přímo na míru. Zpoplatnění je smluvní, odvislé od druhu dopravy a přístupnosti domácnosti.
Minimální odběr není stanoven. Možnost vykrácení a manipulace dřeva na Vámi požadovanou délku, stejně jako připravení dřeva na odvozní místo. Pro objednání či osobní potřebu nás kontaktujte.

Pokud jste v sociální tísni a nemáte prostředky na nákup topení na zimu, kontaktujte nás, za Vaši práci a pomoc při lesních brigádách Vám poskytneme individuální slevu. Operativně zajišťujeme dodávky do sociálně potřebných rodin s dětmi ve spolupráci s Úřadem práce. Stejně tak jsme schopni zajistit naskladnění dřeva do dřevníku v domácnostech seniorů.

NAŠE DŘEVO HŘEJE HNED 3x - 1. zapotíme se při jeho přípravě a nakládání; 2. Vy budete mít doma příjemné teplo i v té nejtužší zimě; 3. celoročně Vás může u srdce hřát pocit, že pomáháte udržitelnosti smysluplného resocializačního projektu