Dárcovské SMS

Více informací o aktuálním DMS projektu CHARITY ZÁBŘEH podpořeném Fórem dárců / Czech Donors Forem lze najít i přímo na webu www.darcovskasms.cz

Darovat drobný finační příspěvek nebylo nikdy jednodušší! Není potřeba nic dlouze studovat nebo chystat. Stačí pouze vzít do ruky svůj mobilní telefon, který ať už v chytrém (dotykový smartphone) nebo obyčejném provedení má v této době po ruce téměř každý z nás. Vyťukat jednu SMS pak trvá jen několik sekund. Výsledkem ale může být jednorázový nebo i opakovaný dobrý skutek a důležitá, významná podpora, která pomůže ulehčit situaci lidem umírajícím, nemocným, postiženým nebo po úrazech

Naše organizace, CHARITA ZÁBŘEH, má v rámci konanéDárcovská SMS veřejné sbírky povolen příjem tzv. dárcovských SMS, zkráceně DMS. Jejich výtěžek každoročně směřuje na nákup nejpotřebnějších zdravotních, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Pořizujeme tak za něj například: polohovací postele, antidekubitory pro prevenci dekubitů a defektů kůže u lidí upoutaných dlouhodobě na lůžko, chodítka, invalidních vozíky, toaletních křesla, bazénky prozajištění hygieny na lůžku, pomůcky pro snazší manipulaci s klienty, přístroje pro jednotku mobilního hospice, ... Tyto zapůjčujeme dočasně do domácnosti, než pomůžeme lidem vyřídit případný reálný nárok na koupi vlastní pomůcky s úhradou ze zdravotního pojištění.

Každý, kdo má chuť podpořit menší částkou charitativní projekty,
již nemusí složitě vypisovat složenky nebo zadávat bankovní příkazy.

Pokud nám můžete a chcete pomoci s tím, abychom měli kapacitu pomoci každému, kdo se se změnou zdravotního stavu naléhavě a akutně potýká, prosíme o Váš dárcovský příspěvek. Jak na to?

  1. ať již máte SIM kartu jakéhokoliv operátora (O2, T-Mobile, Vodafone), společný projekt Fóra dárců a Asociace poskytovatelů mobilních sítí (APMS) sdružuje a do projektu DMS zapojuje každého z nich
  2. pokud nás chcete podpořit jednorázově, můžete poslat dárcovskou SMS v několika různých cenových hladinách. V tom případě napište SMS ve tvaru: DMS CHARITAZABREH 30 nebo DMS CHARITAZABREH 60 nebo DMS CHARITAZABREH 90 a odešlete jej na telefonní číslo příjemce: 87 777  Naší organizaci bude po odečtení minimálního manipulačního poplatku ve výši 1 Kč z Vašeho daru připsáno 29 Kč nebo 59 Kč případně 89 Kč.
  3. pokud nás chcete podpořit trvale, každý měsíc opakovaně, můžete také poslat dárcovskou SMS v několika různých cenových hladinách. V tom případě napište SMS ve tvaru: DMS TRV CHARITAZABREH 30 nebo DMS TRV CHARITAZABREH 60 nebo DMS TRV CHARITAZABREH 90 a odešlete jej na telefonní číslo příjemce: 87 777  Naší organizaci bude po odečtení minimálního manipulačního poplatku ve výši 1 Kč z Vašeho daru každý měsíc pravidelně připsáno 29 Kč nebo 59 Kč případně 89 Kč. Samozřejmě, že dárce může svoji trvalou podporu kdykoliv podle svého uvážení bezplatně odvolat zasláním nové SMS ve tvaru: STOP CHARITAZABREH na telefonní číslo: 87 777

Několik poznámek k funkčnosti:
- pro ověření správnosti Vám po odeslání dárcovské SMS obratem přijde potvrzovací SMS zpráva s textem k uvedenému projektu.
- pokud Vám DMS nelze zaslat, může to být tím, že pravděpodobně máte zakázáno zasílání Premium SMS/DMS od svého zaměstnavatele, nemáte dostatečný kredit, nebo máte vyčerpaný limit pro Premium SMS/DMS. Pro více informací kontaktujte svého operátora.


Zapojte se i Vy, je to průhledný způsob, jak pomoci dobré věci.
Každá DMS najde svého adresáta a finanční příspěvky poputují jen opravdu důvěryhodným, spolehlivým a prověřeným organizacím.
Každá nestátní nezisková organizace, která chce získávat finanční prostředky přes DMS, se musí zaregistrovat a předložit dokumenty dokládající její věrohodnost (výroční a finanční zprávu, potvrzení o své existenci za období alespoň dvou let) a zároveň navrhnout, na co konkrétně získané prostředky využije.
Každá nestátní nezisková organizace, která se chce do projektu Dárcovská SMS zapojit, musí dodržovat smluvní podmínky a zveřejňovat informace o využití získaných prostředků. Každý dárce tak má možnost si jednoduchým způsobem ověřit, jak bylo se získanými prostředky z DMS v jednotlivém projektu naloženo.