Jednotka intenzivního života i v Zábřehu

Jednotka intenzivního života i v Zábřehu

Jedinečný dokumentární film Jednotka intenzivního života pojednávající o průkopnících
české nemocniční paliativní péče Ondřeji Kopeckém a Kateřině Rusinové promítne zábřežské kino
Retro ve středu 10. listopadu od 17:00 hodin.

Dokument zachycuje poslední chvíle několika lidí, kterým se tito odborníci snaží pomoci zvýšit kvalitu závěru života. Současná medicína přináší hodně vyšetření, receptů a odběrů, ale také málo prostoru pro pacienty otevřeně diskutovat o jejich nemoci a o tom, co
je pro ně důležité. A také o tom, co je pro ně  v době technických a nekonečných možností umělého prodlužovaní života vlastně dobré. Pro všechny, kteří se starají o vážně nemocného, může dokument nabídnout odpovědi na otázku: Jak žít dobrý život s nemocí?JednotkaIntenzivnihoZivota 

Ukázku z filmu, jenž měl premiéru na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, můžete shlédnout v oficiálním traileru. Recenze a názory známých osobností po jeho shlédnutí pak najdete na Facebooku filmu.

Kino Retro po promítání snímku režisérky Adély Komrzý nabídne i besedu s MUDr. Ondřejem Kopeckým, jedním z hlavních protagonistů filmu a  zástupci mobilní specializované paliativní péče, kterou poskytuje Charita Zábřeh.

Besedou přítomné provede člen paliativniho týmu Fakultní nemocnice Olomouc Slávek Vurst. „Film Jednotka intenzivního života primárně vypovídá o nás. O našem postoji k životu a k těm, kteří jsou na jeho vrcholu. Je skvěle udělaný, nevěřil jsem, že se při něm i zasměju. Vřele doporučuji,“ zve na dokument pan Vurst.

Jste srdečně zváni, vstupenku za 100 Kč je možné zakoupit v předprodeji Kina Retro.