Vzhůru pomoci ... a to doslova

Vzhůru pomoci ... a to doslova

Nevšedním způsobem chce pomoci dvěma nemocným dětem zábřežský sportovec - trojnásobný vítěz Wintermana - David Jílek. Aniž bychom se zpotili, můžeme se připojit

V sobotu 20. března plánuje v Koutech nad Desnou nachodit na skialpech téměř devět tisíc výškových metrů, což bude odpovídat výšce Everestu. Během plánovaných 15 hodin zdolá lyžařskou sjezdovku až osmnáctkrát. „A aby to nebylo jen o prázdných výstupech a sjezdech, chtěl jsem to s něčím spojit. Při jedné společné vycházce s kamarádem mi navrhnul, že věnuje za každý nastoupaný metr 10 Kč - to by bylo téměř 100 tis Kč. No... slovo dalo slovo a tímto startujeme projekt VZHŮRU POMOCI!“ říká David Jílek o zrodu tohoto nápadu.

Peníze věnují dvěma nemocným dětem – Elence a Románkovi. Elenka ze Šumperka se narodila s cystickou fibrózou (což je geneticky podmíněné nevyléčitelné onemocnění postihující kromě centrální nervové soustavy všechny systémy v těle, především pak dýchací, trávicí a rozmnožovací soustavu) a Románek ze Zábřeha má diagnostikovaný Burkittův lymfom (nádor v dutině břišní ve třetím stádiu). Protože chtějí částku navýšit a vybrat pro obě děti co nejvíc peněz, spojili se s naší Charitou a byl vytvořen podúčet veřejné sbírky, na který může každý z nás poslat libovolnou částku. Na konci výzvy se peníze rozdělí oběma rodinám.

Přijmout Davidovu výzvu a podpořit obě děti můžeme na www.darujme.cz , a to do pondělí 22. března 2021.  Společně s Davidem vám děkujeme za vnímavé srdce i štědrost.