Prodej testů na COVID-19 pro veřejnost i firmy

CHARITA ZÁBŘEH aktuálně nabízí ŠIROKÉ VEŘEJNOSTI, domácnostem, ale i firmám, institucím a úřadům v regionu Zábřežska níže uvedené antigenní samotestovací sady na COVID-19. Testy FLOWFLEX lze také využít ke splnění aktuální zákonné povinnosti testovat své pracovníky pravidelně, SPOLEHLIVĚ, jednoduše a levně a s příspěvkem státu !

realytech5ks

samotestování ze slin: Novel Coronavirus (SARS-Cov-2) Antigen Rapid Test Device (saliva) -  Hangzhou Realy Tech Co., Ltd

prodejní cena: balení 250 Kč (50 Kč/ks)

VLASTNOSTI: Neinvazivní odběr; Testovaný vzorek: sliny;  Doba testování: 10 minut;  Citlivost: 92,9%; Specificita: >99%; Skladovací teplota: 2–30 °C

VHODNÉ PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ, balení obsahuje 5 ks, je možné použít jako jednotlivé testy, nemá žádnou společnou komponentu, o kterou by se museli testovaní dělit a půjčovat si ji!

Rychlý antigenní test COVID-19, je vizuální imunologický test pro kvalitativní detekci antigenů Covid-19 ze vzorku slin, které jsou získány napliváním do přiloženého kalíšku. Test ze slin detekuje virus v jeho inkubační periodě v akutní fázi a počáteční fázi nemoci. Spolehlivě detekuje všechny mutace, jako je v současné době u nás rozšířená delta a omikron.
Velkou výhodou testu je rychlý a snadný odběr vzorku, který si provede testovaná osoba doma nebo v kanceláři. Snižuje se tím riziko přenosu viru při provádění testu. Test lze použít u dětí, odběr vzorku slin není spojen s nepříjemnými pocity nebo obavami, jako při odběru vzorku z krku nebo nosohltanu.

Návod k použití: Celá manipulace se vzorkem trvá zhruba minutu (nabrat sliny pipetou z odběrového kalíšku a přemístit je do zkumavky, toto celé zopakovat ještě jednou, přidat celý objem extrakčníhu činidla - buffer, 5 s protřepat a kapátkem 3 kapky nanést do menšího otvoru v destičce testu). Před testováním nechejte komponenty testu ustálit na pokojovou teplotu (15–30 °C). 10 minut před odběrem vzorku slin do úst nic nevkládejte, včetně jídel, nápojů, žvýkačky, tabáku, vody a ústní vody. Kompletní návod - příbalová informace výrobce.

salivanavod


flowflex

samotestování ze špičky nosu: FLOWFLEX SARS-COV-2 ANTIGEN RAPID TEST (nasal) - Acon Biotech Co., Ltd

prodejní cena: balení 1.500 Kč (60Kč/ks)

Velmi přesné a snadno použitelné testy pro odběr vzorku ze špičky nosu. Používají je i zdravotníci v odběrovém centru. Lze uplatnit příspěvek státu na testování ve firmách ve výši 60 Kč/test.

VLASTNOSTI: Testovaný vzorek: tamponkem provedený stěr z 2,5 cm okraje, špičky obou nosních dírek; Doba testování: 15 minut;  Citlivost: 97,1%; Specificita: 99,5%; Skladovací teplota: 2–30 °C

Testovací sada obsahuje 25 ks jednotlivých balení, je možné použít jako samostatné testy, které se rozdají zaměstnancům. Nemá žádnou společnou komponentu, o kterou by se museli dělit a půjčovat si ji.

Na tento test lze uplatnit příspěvek státu při testování ve firmách nebo OSVČ ve výši 60 Kč/ 1 test (na každého pracovníka pak maximálně 4 testy za měsíc, tedy 240 Kč) - podrobnější pokyny k programu. V SÚKL má antigenní test Flowflex Acon evidenční číslo: 1027387. Test je jeden z nejspolehlivějších a nejpřesnějších na trhu s dobrým detekčním limitem - viz výsledek vědeckého testu Akademie věd ČR.

Flowflex rychlý antigenní test je membránová chromatografická imunometoda pro kvalitativní detekci nukleokapsidového proteinového antigenu viru SARS-CoV-2 ve vzorcích výtěru z nosu. Výsledky jsou známé po 15 minutách. Spolehlivě detekuje všechny mutace, jako je v současné době u nás rozšířená delta a omikron. Sebetest provádějte při pokojové teplotě (15°-30°C).

Návod k použití, k odběru vzorku:
Opatrně vsuňte jednorázovou tyčinku dodávanou s vaším testem do jedné nosové dírky. Pomocí jemné rotace zatlačte tyčinku 2.5 cm (1 palec) od okraje nosní dírky. Tyčinkou 5 krát otočte proti sliznici uvnitř nosní dírky pro zajištění dostatečného odběru vzorku. Pomocí té samé tyčinky zopakujte tento postup v druhé nosní dírce pro zajištění, že bylo odebráno dostatečné množství vzorku z obou nosních dírek.

Kompletní návod - příbalová informace výrobce.  Video návod krok za krokem pro samotestování ve školách na YouTube 

flowflexnavod

Tyto testy lze zakoupit na recepci Charity Zábřeh, Žižkova 7/15, 789 01 Zábřeh ve všední dny v době 7:00 - 16:30 hodin. Větší počty je vhodné si předem objednat na telefonu 739 246 015 nebo emailu: podatelna@charitazabreh.cz . Platba hotově, kartou – případně větší objednávky pro instituce na fakturu. Prodáváme pouze celá kompletní balení vč. českého návodu k použití. Minimální odběr není nijak stanoven. DPH je prominuta dle rozhodnutí Ministerstva financí - oznámeno podle § 260 odst. 3 daňového řádu zveřejněním ve Finančním zpravodaji.
Nabízené testy jsou dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví schváleny k sebetestování - udělena výjimka pro antigenní testy, vydaná MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.