Aktuálně

MILOSTIVÉ LÉTO se vrací - odstartuje začátkem září 2022, připravit se na něj může dlužník již nyní
24. srpna 2022 Aktuality - jen Charita Zábřeh

MILOSTIVÉ LÉTO se vrací - odstartuje začátkem září 2022, připravit se na něj může dlužník již nyní

Mnozí dlužníci už mohou začít stříhat metr, do zahájení mimořádné oddlužovací akce vyhlášené státem zbývá jen několik dnů. Tzv. Milostivé léto II umožňuje některým lidem zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí - penále, smluvních pokut a úroků z prodlení, které navýšily původní dluh někdy až mnnohonásobnou částku a komplikují tak jeho splácení. Při využití Milostivého léta II stačí v období od 1. září do 30. listopadu 2022 uhradit zbylou jistinu dluhu a administrativní poplatek, náklady řízení 1.815 Kč - zbytek je dotyčnému jednou pro vždy odpuštěn.
Nepropásněte tedy druhou šanci, která může být již poslední! Začnete žít nový život s čistým štítem, nezatížený minulostí! Zažeňte exekutora od svých dveří! 
S vyřízením potřebných podkladů v našem regionu pomáhá Občanská poradna Charity Zábřeh se zázemím v Zábřehu, Mohelnici, Lošticích a ve Zvoli. 

Babí léto s CHARITOU
13. září 2022 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Babí léto s CHARITOU

Je-li součástí vašich pátečních rituálů i návštěva nějaké příjemné akce, kde zapomenete na starosti právě uplynulého pracovního týdne a naladíte se na volný víkend, pak je Babí léto s Charitou ideální volbou. 

SLUNEČNICE splnila účel a zavřela své dveře
7. září 2022 Aktuality - jen Charita Zábřeh

SLUNEČNICE splnila účel a zavřela své dveře

Koncem srpna svou činnost ukončilo další středisko, které naše zábřežská CHARITA zřídila jako odpověď na válečný konflikt na Ukrajině a pro praktickou pomoc rodinám uprchlíkům. Adaptační skupina SLUNEČNICE (tento název byl zvolen proto, že jde o ukrajinskou národní květinu) se zaměřila na pomoc těm nejmenším dětem, své dočasné zázemí přitom našla v zázemí Katolického domu.

Charita pomáhá válkou zasažené Ukrajině
25. února 2022 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Charita pomáhá válkou zasažené Ukrajině

Zábřežská CHARITA se připojuje do pomoci válkou devastované Ukrajině. Prokažme prosím svou solidaritu a podpořme tamní těžce zkoušený lid. Dejme prakticky najevo, že nám není lhostejný jejich osud a podporujeme je v boji za svobodu a sebeurčení proti psychopatickému agresorovi z Ruska.

Výsledky Tříkrálové sbírky roku 2022
27. ledna 2022 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Výsledky Tříkrálové sbírky roku 2022

Tak, vše je spočteno a spolu s VELKÝM PODĚKOVÁNÍM za podporu i štědrost Vám přinášíme výsledky letošního tříkrálového koledování:   
 - příspěvky věnované při koledování do pokladniček: 1 539.415 Kč (již konečná částka);  
 - online koleda: 29.200 Kč; bezhotovostní dary: 28.400 Kč (pozatímní výsledek)

Jednotka intenzivního života i v Zábřehu
30. října 2021 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Jednotka intenzivního života i v Zábřehu

Jedinečný dokumentární film Jednotka intenzivního života pojednávající o průkopnících
české nemocniční paliativní péče Ondřeji Kopeckém a Kateřině Rusinové promítne zábřežské kino
Retro ve středu 10. listopadu od 17:00 hodin.

Den pootevřených dveří služeb zábřežské Charity
30. září 2021 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Den pootevřených dveří služeb zábřežské Charity

Představení naší činnosti v rámci celorepublikového 13. Týdne sociálních služeb připravujeme letos trochu jinak. Zajisté pochopíte, že vás, vzhledem ke stávajícím koronavirovým opatřením, nemůžeme plnohodnotně vzít do zázemí našich služeb. Ale ...

Babí léto s Charitou 2021
17. září 2021 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Babí léto s Charitou 2021

Těšte se - letos u konečně bude! Moc rádi se s příznivci zábřežské Charity uvidíme v pátek 24. září 2021 od 15:00 hodin, netradičně však v amfiteátru před zámkem, budovou městského úřadu, na Masarykově náměstí v Zábřeze.

Vzhůru pomoci ... a to doslova
17. března 2021 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Vzhůru pomoci ... a to doslova

Nevšedním způsobem chce pomoci dvěma nemocným dětem zábřežský sportovec - trojnásobný vítěz Wintermana - David Jílek. Aniž bychom se zpotili, můžeme se připojit

Zveme vás na ples  – tentokrát netradičně ve Vašem obýváku
11. února 2021 Aktuality - jen Charita Zábřeh

Zveme vás na ples – tentokrát netradičně ve Vašem obýváku

Je vám líto, že letos nemůžete obléknout společenské šaty a boty a protančit večer na plese Charity Zábřeh? Ples v tradiční podobě opravdu neproběhne, ale krásně se obléknout,  zatančit si a pobavit se přesto můžete – přímo doma v obýváku!